Ev Kiralarken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

16.08.2019
144
Ev Kiralarken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Ev almak herkesin hayalinde olan bir şeydir. Herkes kendi evininin sahibi olmak ve kira vermemek ister. Dolayısıyla ev almak sürekli yapılan bir şey olmadığı için belli başlı dikkat edilmesi gereken hususlar vardır.

Ev almak herkesin hayalinde olan bir şeydir. Herkes kendi evininin sahibi olmak ve kira vermemek ister. Dolayısıyla ev almak sürekli yapılan bir şey olmadığı için belli başlı dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Ev alırken nelere dikkat etmelisiniz? Sorusuna aşağıdaki gibi liste yapılabilir.

 

Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

 

Almak istediğiniz evlerle alakalı bütçenize göre liste yapın. Tek bir ev yerine birkaç evin olduğu bir liste yapın. Bu listeyi ön elemeden geçirerek hayalinizdeki evi alabilirsiniz.

Bununla birlikte almak istediğiniz evde aracı olup olmadığını kontrol edin. Böylece ek bir masraf yapmamış olursunuz. Ev alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer husus, almak istediğiniz evi kıyaslamaktır. İstediğiniz evle benzer evlerin fiyatlarını ve imkânlarını karşılaştırın. Böylece eve değerinden fazla para ödememiş olursunuz.

Evin haciz ya da ipotek kayıtlarının olup olmadığını kontrol edin. Geçmişte hacizlenmiş ya da ipotek konulmuş bir ev almak pek mantıklı olmaz. Bunlarla birlikte almak istediğiniz evin çevresini ve sosyal olanaklarını kontrol edin. Vakit geçirebileceğiniz mekânlar olması ve çeşitli aktivitelere yakın olması ev alırken dikkat edilmesi gereken hususlardandır.

Ayrıca evin komşuluk ve arkadaşlık ilişkilerini araştırın. Çünkü uzun bir süre ilişkilerde bulunacağınız insanların sizin gibi olmasını istemeniz son derece normaldir. Bu nedenle komşularınızı seçmek sizin elinizdedir. Yukarıdaki hususlar uygulandığında hayalinizdeki evi alabileceksiniz ve daha mutlu olabileceksiniz.

Etiketler

0 2. El Araç 2. El Araç Alım 2. El Araç Satım ahlaki alıcı almak anayol ankara araba Araba araç Araç Alım Satım arama arsa arsa değeri arsa değerinin anlaşılması arttı asrın projesi banka belgesi bulsun bütçe cadde çılgın proje daima daire Daire Daire Nasıl Satın Alınır? Daire Satın Alma danışman dar bütçeliye müjde dar gelirli dar gelirliye müjde deniz dikkat doğru dükkan düzayak emlak Emlak Emlak Sektörü emlak yatırımı Emlak Yatırımı Emlak Yatırımı Nasıl Yapılır Emlak Yatırımı Yapma Emlak Yatırımında Dikkat Edilmesi Gerekenler Emlak Yatırımının Kazandırdıkları Emlak Yatırımları emlakçı Emlakçılık Emlaktan Kazanma etik ev Ev Ev Alma Ev Alma Rehberi Ev Kiralama Ev Kiralarken Dikkat Edilecekler fabrika faiz Filket filket sitesi Filket.com filket.com hakkında finans finansman gayrimenkul gizlilik gösterme güvenilir haklı havalimanı İkinci El Araç İkinci El Araç Alımı İkinci El Araç Alımı Satımı İkinci El Otomobil Alma ilan ilke imarlı istanbul istanbul toki izmir kaliteli kanal istanbul kar kayaşehir kazanç kazanmak kiptaş Kiptaş Kiptaş Kampanyalar Kiptaş Projeleri Kiptaş Projesi Kiptaş Yeni Projeler kiracılı kiralık daire kiralık ev konut Konut Konut Alma Konut Almadan Önce Bilmeniz Gerekenler Konut Faiz Oranları Konut Kiralama Konut Kredisi Konut Kredisiyle Arsa Konut Kredisiyle Arsa Alınır mı Konut Nasıl Alınır Konut Projeleri Konut Projeleri Kaç Ayda Biter Konut Projelerine Girmek Konut Projesi Konut Satış Konut Satışları Konut Satışlarında Son Durum Konut ve Taşıt Faiz Oranları Konut Yatırımı kredi kural mağaza marka metro metrobüs müjde müşteri nakit o otomobil Otomobil otomobil alma otomobil fiyatları otomobil satın alma Otomobil Satın Alma ödeme para pazar prim rize sahibinden sanayi satıcı satılık satılık daire satılık ev satın satış sektör seni Sıfır Otomobil Alma Sıfırdan Daire Satın Alma silivri sosyal konut taksit taksitle Taksitle Konut Projeleri talep tanap tarla taslağı taşıt Taşıt Taşıt Faiz Oranları teklif ticari toki Toki TOKİ Toki Kampanyalar TOKİ Konutları TOKİ Konutlarından Ev Almak Toki Proje Toki Projeleri Toki Yeni Projeler Toki-Kiptaş Kampanyalar Türkiye Türkiye Emlak Yatırımı Türkiye'de Emlak Türkiye'de Emlakçılık ucuz ucuz konut üret üretmek vade villa Villa Villa Projeleri Villa Yatırımı yapacak yasa yatırım Yatırım Yatırım Amaçlı Konut Yatırım Yapma Yatırımcı yatırımlık Yatırımlık Villa Projeleri yazlık Yazlık Ev yeni projeler yer yerli yeterlilik zaman