TOKİ Konutlarından Ev Almak Mantıklı mıdır?

20.08.2019
128
TOKİ Konutlarından Ev Almak Mantıklı mıdır?

Ev sahibi olmak isteyen birçok insanın aklından geçen seçenekler arasında Toki seçeneği bulunur.

Ev sahibi olmak isteyen birçok insanın aklından geçen seçenekler arasında Toki seçeneği bulunur. Başbakanlık tarafından toplu şekilde yaptırılan ve kar amacı güdülmeyen bir sistem olarak özetlenebilir. Bu sayede ev sahibi olmak isteyen düşük veya orta gelirli kişilerin de şanslarının olması istenir. Toki tarafından yapılan evler kura sistemine göre çekilişler sonucunda sahiplerini bulur. Bunun için adil bir sistem olduğunu söylemek yanlış olmaz. Toki konutlarından ev almak mantıklı mıdır? Sorusunu soran kişiler için sistemin avantajlı olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

 

Ödeme Kolaylığı

 

TOKİ tarafından yapılan bir konutu almak için evin konumuna veya bedeline bağlı olarak düşük miktarlarda peşinatlar talep edilir. Peşinat her ev sahibi olmak isteyen kişi için en büyük sorunlardan bir tanesi olmasından dolayı TOKİ bu durumu bir avantaja çevirmiştir. Peşinatın düşük olması ev almanın kolay olmasına neden olur.

 

Uzun Vadeler ve Düşük Rakamlar

 

Uzun vadede ödeme seçeneklerinin olması da daha az zorlanma sonucunda ev sahibi olunmasına neden olur. Toki uzun vadede ödeme sunduğundan dolayı kolay bir şekilde ödemelerin taksitleri bitirilir. Ayrıca piyasa şartlarına göre uygun rakamlar üzerinden ev alınması da söz konusu olur. Bu durum peşinatın az olması ve ödeme süresinin fazlalığı ile birleştiğinde son derece kolay bir şekilde ev sahibi olunması anlamına gelir.

Etiketler

0 2. El Araç 2. El Araç Alım 2. El Araç Satım ahlaki alıcı almak anayol ankara araba Araba araç Araç Alım Satım arama arsa arsa değeri arsa değerinin anlaşılması arttı asrın projesi banka belgesi bulsun bütçe cadde çılgın proje daima daire Daire Daire Nasıl Satın Alınır? Daire Satın Alma danışman dar bütçeliye müjde dar gelirli dar gelirliye müjde deniz dikkat doğru dükkan düzayak emlak Emlak Emlak Sektörü emlak yatırımı Emlak Yatırımı Emlak Yatırımı Nasıl Yapılır Emlak Yatırımı Yapma Emlak Yatırımında Dikkat Edilmesi Gerekenler Emlak Yatırımının Kazandırdıkları Emlak Yatırımları emlakçı Emlakçılık Emlaktan Kazanma etik ev Ev Ev Alma Ev Alma Rehberi Ev Kiralama Ev Kiralarken Dikkat Edilecekler fabrika faiz Filket filket sitesi Filket.com filket.com hakkında finans finansman gayrimenkul gizlilik gösterme güvenilir haklı havalimanı İkinci El Araç İkinci El Araç Alımı İkinci El Araç Alımı Satımı İkinci El Otomobil Alma ilan ilke imarlı istanbul istanbul toki izmir kaliteli kanal istanbul kar kayaşehir kazanç kazanmak kiptaş Kiptaş Kiptaş Kampanyalar Kiptaş Projeleri Kiptaş Projesi Kiptaş Yeni Projeler kiracılı kiralık daire kiralık ev konut Konut Konut Alma Konut Almadan Önce Bilmeniz Gerekenler Konut Faiz Oranları Konut Kiralama Konut Kredisi Konut Kredisiyle Arsa Konut Kredisiyle Arsa Alınır mı Konut Nasıl Alınır Konut Projeleri Konut Projeleri Kaç Ayda Biter Konut Projelerine Girmek Konut Projesi Konut Satış Konut Satışları Konut Satışlarında Son Durum Konut ve Taşıt Faiz Oranları Konut Yatırımı kredi kural mağaza marka metro metrobüs müjde müşteri nakit o otomobil Otomobil otomobil alma otomobil fiyatları otomobil satın alma Otomobil Satın Alma ödeme para pazar prim rize sahibinden sanayi satıcı satılık satılık daire satılık ev satın satış sektör seni Sıfır Otomobil Alma Sıfırdan Daire Satın Alma silivri sosyal konut taksit taksitle Taksitle Konut Projeleri talep tanap tarla taslağı taşıt Taşıt Taşıt Faiz Oranları teklif ticari toki Toki TOKİ Toki Kampanyalar TOKİ Konutları TOKİ Konutlarından Ev Almak Toki Proje Toki Projeleri Toki Yeni Projeler Toki-Kiptaş Kampanyalar Türkiye Türkiye Emlak Yatırımı Türkiye'de Emlak Türkiye'de Emlakçılık ucuz ucuz konut üret üretmek vade villa Villa Villa Projeleri Villa Yatırımı yapacak yasa yatırım Yatırım Yatırım Amaçlı Konut Yatırım Yapma Yatırımcı yatırımlık Yatırımlık Villa Projeleri yazlık Yazlık Ev yeni projeler yer yerli yeterlilik zaman