2. El Araç Alım Satım İşleri

14.08.2019
191
2. El Araç Alım Satım İşleri

Araç almak konusunda veya satışlarda söz konusu ikinci el olduğunda bir takım işlemler gerekir. 2. el araç alım satım işleri yapan uzman kişiler bile bazen hatalara düşebilir.

Araç almak konusunda veya satışlarda söz konusu ikinci el olduğunda bir takım işlemler gerekir. 2. el araç alım satım işleri yapan uzman kişiler bile bazen hatalara düşebilir. Bunun için araç alırken ve satarken oldukça dikkatli olmak önemlidir. Alacağınız aracın ekspertiz detayları ile durumu arasındaki doğruluk payına önem vermek şarttır. Gerekirse yeniden ekspertize götürmek de gerekebilir. Ayrıca satarken de şeffaf olmak ve karşınızdakine doğru bilgiler vermek önerilir. Artık yasal olarak da verilen bilgiler, ekspertizler veya diğer detaylar konusunda açılan davalar oldukça fazla olmaya başlamıştır. Araç alım ve satımlarında yasal boyutu da atlamamak önemlidir.

 

Araç Alırken

 

Araç alırken dikkat edilecek noktaların başında ekspertiz detayları gelir. Ayrıca aracın deneme sürüşü yapılması da son derece önemlidir. Araç alım ve satımlarında ekspertiz zorunluluğu getirilmesinin arkasında da bu durum yatar. Çünkü daha sonradan hakların talep edilmesi halinde yasal bir belge sorununu ortadan kaldırır. Aracın tüm teknik ve donanım durumlarından emin olduktan sonra işlemler yapılmalıdır.

 

Araç Satarken

 

İkinci el araç satarken de bilgilerin doğru bir şekilde verilmesi önemlidir. Araçlar için piyasasının üzerinde bedel talep etmek de son derece yanlış bir yaklaşımdır. Bunun için araç alırken ve satarken şeffaf olmak oldukça önemlidir. Aracınızın satılması için güven vermeyen yollara başvurmak olumsuz sonuçlar doğuracaktır.

Etiketler

0 2. El Araç 2. El Araç Alım 2. El Araç Satım ahlaki alıcı almak anayol ankara araba Araba araç Araç Alım Satım arama arsa arsa değeri arsa değerinin anlaşılması arttı asrın projesi banka belgesi bulsun bütçe cadde çılgın proje daima daire Daire Daire Nasıl Satın Alınır? Daire Satın Alma danışman dar bütçeliye müjde dar gelirli dar gelirliye müjde deniz dikkat doğru dükkan düzayak emlak Emlak Emlak Sektörü emlak yatırımı Emlak Yatırımı Emlak Yatırımı Nasıl Yapılır Emlak Yatırımı Yapma Emlak Yatırımında Dikkat Edilmesi Gerekenler Emlak Yatırımının Kazandırdıkları Emlak Yatırımları emlakçı Emlakçılık Emlaktan Kazanma etik ev Ev Ev Alma Ev Alma Rehberi Ev Kiralama Ev Kiralarken Dikkat Edilecekler fabrika faiz Filket filket sitesi Filket.com filket.com hakkında finans finansman gayrimenkul gizlilik gösterme güvenilir haklı havalimanı İkinci El Araç İkinci El Araç Alımı İkinci El Araç Alımı Satımı İkinci El Otomobil Alma ilan ilke imarlı istanbul istanbul toki izmir kaliteli kanal istanbul kar kayaşehir kazanç kazanmak kiptaş Kiptaş Kiptaş Kampanyalar Kiptaş Projeleri Kiptaş Projesi Kiptaş Yeni Projeler kiracılı kiralık daire kiralık ev konut Konut Konut Alma Konut Almadan Önce Bilmeniz Gerekenler Konut Faiz Oranları Konut Kiralama Konut Kredisi Konut Kredisiyle Arsa Konut Kredisiyle Arsa Alınır mı Konut Nasıl Alınır Konut Projeleri Konut Projeleri Kaç Ayda Biter Konut Projelerine Girmek Konut Projesi Konut Satış Konut Satışları Konut Satışlarında Son Durum Konut ve Taşıt Faiz Oranları Konut Yatırımı kredi kural mağaza marka metro metrobüs müjde müşteri nakit o otomobil Otomobil otomobil alma otomobil fiyatları otomobil satın alma Otomobil Satın Alma ödeme para pazar prim rize sahibinden sanayi satıcı satılık satılık daire satılık ev satın satış sektör seni Sıfır Otomobil Alma Sıfırdan Daire Satın Alma silivri sosyal konut taksit taksitle Taksitle Konut Projeleri talep tanap tarla taslağı taşıt Taşıt Taşıt Faiz Oranları teklif ticari toki Toki TOKİ Toki Kampanyalar TOKİ Konutları TOKİ Konutlarından Ev Almak Toki Proje Toki Projeleri Toki Yeni Projeler Toki-Kiptaş Kampanyalar Türkiye Türkiye Emlak Yatırımı Türkiye'de Emlak Türkiye'de Emlakçılık ucuz ucuz konut üret üretmek vade villa Villa Villa Projeleri Villa Yatırımı yapacak yasa yatırım Yatırım Yatırım Amaçlı Konut Yatırım Yapma Yatırımcı yatırımlık Yatırımlık Villa Projeleri yazlık Yazlık Ev yeni projeler yer yerli yeterlilik zaman