Araba Almak Bu Devirde Mantıklı mı?

15.08.2019
340
Araba Almak Bu Devirde Mantıklı mı?

Ev sahibi olmak isteyenlerin akıllarından geçen bir sonraki adım ise araba sahibi olmaktır. Bazen iki adım arasında değişiklik bile olabilir.

Ev sahibi olmak isteyenlerin akıllarından geçen bir sonraki adım ise araba sahibi olmaktır. Bazen iki adım arasında değişiklik bile olabilir. Bunun için araba sahibi olmak konusunda kafa karışıklığının yaşanması söz konusudur. Bazı insanlar için gerekli olmaktan ziyade zorunluluk olarak görülürken bazıları için ise masraf anlamına gelir. Bakış açılarının farklı olmasından dolayı araba almak bu devirde mantıklı mıdır? Sorusunun sorulması zorunluluğu doğar. Araba almak belli sorumlulukları beraberinde getirecek olmasına karşılık hangi amaçla alındığına göre de değişir.

 

Masraflar

 

Araba sahibi olduktan sonra bir takım masraflarınızın ortaya çıkması kaçınılmaz olacaktır. Yakıt masrafı ilk olarak akıllara gelendir. Ardından gelenler ise bakım ve onarım masrafları olur. Düzenli bakımların yanı sıra bozulma gibi durumlar da yaşanabilir. Ek olarak sigorta, muayene veya kasko gibi yasal olarak zorunlu olan bir takım durumlar da vardır. Ayrıca vergiler de ödenmelidir. Bu açıdan bakıldığında masraflı bir karar olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

 

Avantajlar

 

Masrafların karşısına eklenmesi gereken bir takım avantajlar da vardır. Aracınızın olması zaman ve imkan açısından rahatlık sunacaktır. Ayrıca yolculuklarınızı topu taşıma yerine kendi aracınız ile yapma şansı da elde edebilirsiniz. Aracınızı bir birikim olarak da görmek yanlış olmaz. Çünkü ev almak için birçok insan aracını satarak peşinat olarak kullanma yoluna giderek bu sorunu aşar.

Etiketler

0 2. El Araç 2. El Araç Alım 2. El Araç Satım ahlaki alıcı almak anayol ankara araba Araba araç Araç Alım Satım arama arsa arsa değeri arsa değerinin anlaşılması arttı asrın projesi banka belgesi bulsun bütçe cadde çılgın proje daima daire Daire Daire Nasıl Satın Alınır? Daire Satın Alma danışman dar bütçeliye müjde dar gelirli dar gelirliye müjde deniz dikkat doğru dükkan düzayak emlak Emlak Emlak Sektörü emlak yatırımı Emlak Yatırımı Emlak Yatırımı Nasıl Yapılır Emlak Yatırımı Yapma Emlak Yatırımında Dikkat Edilmesi Gerekenler Emlak Yatırımının Kazandırdıkları Emlak Yatırımları emlakçı Emlakçılık Emlaktan Kazanma etik ev Ev Ev Alma Ev Alma Rehberi Ev Kiralama Ev Kiralarken Dikkat Edilecekler fabrika faiz Filket filket sitesi Filket.com filket.com hakkında finans finansman gayrimenkul gizlilik gösterme güvenilir haklı havalimanı İkinci El Araç İkinci El Araç Alımı İkinci El Araç Alımı Satımı İkinci El Otomobil Alma ilan ilke imarlı istanbul istanbul toki izmir kaliteli kanal istanbul kar kayaşehir kazanç kazanmak kiptaş Kiptaş Kiptaş Kampanyalar Kiptaş Projeleri Kiptaş Projesi Kiptaş Yeni Projeler kiracılı kiralık daire kiralık ev konut Konut Konut Alma Konut Almadan Önce Bilmeniz Gerekenler Konut Faiz Oranları Konut Kiralama Konut Kredisi Konut Kredisiyle Arsa Konut Kredisiyle Arsa Alınır mı Konut Nasıl Alınır Konut Projeleri Konut Projeleri Kaç Ayda Biter Konut Projelerine Girmek Konut Projesi Konut Satış Konut Satışları Konut Satışlarında Son Durum Konut ve Taşıt Faiz Oranları Konut Yatırımı kredi kural mağaza marka metro metrobüs müjde müşteri nakit o otomobil Otomobil otomobil alma otomobil fiyatları otomobil satın alma Otomobil Satın Alma ödeme para pazar prim rize sahibinden sanayi satıcı satılık satılık daire satılık ev satın satış sektör seni Sıfır Otomobil Alma Sıfırdan Daire Satın Alma silivri sosyal konut taksit taksitle Taksitle Konut Projeleri talep tanap tarla taslağı taşıt Taşıt Taşıt Faiz Oranları teklif ticari toki Toki TOKİ Toki Kampanyalar TOKİ Konutları TOKİ Konutlarından Ev Almak Toki Proje Toki Projeleri Toki Yeni Projeler Toki-Kiptaş Kampanyalar Türkiye Türkiye Emlak Yatırımı Türkiye'de Emlak Türkiye'de Emlakçılık ucuz ucuz konut üret üretmek vade villa Villa Villa Projeleri Villa Yatırımı yapacak yasa yatırım Yatırım Yatırım Amaçlı Konut Yatırım Yapma Yatırımcı yatırımlık Yatırımlık Villa Projeleri yazlık Yazlık Ev yeni projeler yer yerli yeterlilik zaman